Inre Ringen Sverige

Alla Inre Ringen-sektioner tillsammans
är Inre Ringen Sverige.

Inre Ringen Sveriges styrelse är sju personer
från olika delar av landet.
Vi arbetar för personer
med intellektuell funktionsnedsättning
i hela Sverige.

Ni kan skriva ett e-mejl till någon av oss i styrelsen
om ni har några frågor eller om ni vill boka in ett besök
till din Inre Ringen sektion.

Det kostar inget för Inre Ringen-sektionen.

Det går också att kontakta oss i styrelsen
genom Riksförbundet FUB:s kansli.
Skicka då ett mejl till inre-ringen@fub.se

 

Längre ner på sidan
finns telefonnummer och mejladress
till de personer som arbetar tillsammans
med Inre Ringen Sverige,
på Riksförbundet FUB:s kansli.

 


Ordförande Markus Petersson, Helsingborg
markus.petersson@fub.se

 


Vice ordförande Elin Vesterlund, Sundsvall
elin.vesterlund@sundsvall.fub.se


Sandra Johansson, Karlskoga-Degerfors
sjohansson230@gmail.com


Gunilla Karlsson, Falkenberg
gunillakarlsson71@yahoo.se


Kristine Petersson, Kalmar
kristinpetersson5@gmail.com

 


Therese Wappsell, Uppsala
therese.wappsell@uppsala.fub.se

 


Mattias Melin, Jönköping
mattiasmelin72@gmail.com

 

Du kan också skicka ett mejl
eller ringa till de personer
som arbetar tillsammans med oss,
på riksförbundet FUB:s kansli.

Anneli Utas
samordnare för Inre Ringen Sverige
073-535 66 84
anneli.utas@fub.se

Judith Timoney
kontaktperson för Inre Ringen Sverige
08-508 866 23
judith.timoney@fub.se