Inre Ringen Sverige

Alla Inre Ringen-sektioner tillsammans är Inre Ringen Sverige.

Inre Ringen Sveriges styrelse är sju personer från olika delar av landet.
De arbetar för personer med utvecklingsstörning/intellektuell funktionsnedsättning (IF) i hela Sverige.

På Inre Ringens riksstämma i maj 2021 valdes en ny styrelse.

Ni kan skriva ett e-mejl till någon i styrelsen om ni har några frågor eller om ni vill boka in ett besök till din Inre Ringen sektion.
Det kostar inget för Inre Ringen-sektionen.

Det går också att kontakta styrelsen genom Riksförbundet FUB:s kansli:

Mejladress: inre-ringen@fub.se

Anneli Utas är samordnare för Inre Ringen Sverige:
073-535 66 84
anneli.utas@fub.se

Judith Timoney är kontaktperson för Inre Ringen Sverige:
08-508 866 23
judith.timoney@fub.se

 


Ordförande Markus Petersson, Helsingborg
markus.petersson@fub.se

 


Vice ordförande Elin Vesterlund, Sundsvall
elin.vesterlund@sundsvall.fub.se


Sandra Johansson, Karlskoga-Degerfors
sjohansson230@gmail.com


Gunilla Karlsson, Falkenberg
gunillakarlsson71@yahoo.se


Kristine Petersson, Kalmar
kristinpetersson5@gmail.com

 


Therese Wappsell, Uppsala
therese.wappsell@uppsala.fub.se

 


Martin Melin, Jönköping