Hoppa till innehåll

Riksförbundet FUB:s kansli

Vi svarar i växeln vardagar klockan 09.15 – 12.00.

Telefonnummer: 08-508 866 00
Mejladress
: fub@fub.se
Besöksadress: Industrivägen 7, 171 48 Solna (Klicka för karta)
Postadress: Box 1181, 171 23 Solna

Förbundssekreterare Christina Heilborn Foto: Charlotte Rückl
Christina Heilborn
Förbundssekreterare
08-508 866 00
christina.heilborn@fub.se

Nina Alander förbundsjurist Fotograf: Linnea Bengtsson
Nina Alander

Förbundsjurist. Intressepolitiskt påverkansarbete. Stöd till rättsombuden och medlemsrådgivarna.
08-508 866 28. Telefontid: måndagar och onsdagar kl 13.30-16.00.
nina.alander@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.

Eva Borgström
Eva Borgström

Intressepolitisk samordnare.
08-508 866 31
eva.borgstrom@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.


Magnus Carlstedt
Redaktör för FUB:s medlemstidning Unik
08-508 866 55
magnus.carlstedt@fub.se


Attila Fabian
Föreningsutvecklare. Stöd till FUB:s lokalföreningar och länsförbund. Internationellt samarbete.
08-508 866 58
attila.fabian@fub.se


Robert Gardsäter

Intranät, teknisk utrustning.
08-508 866 34
robert.gardsater@fub.se

Gabrielle Göthberg von Troil, föreningsutvecklare och kommunikatör

Gabrielle Göthberg von Troil
Föreningsutvecklare och kommunikatör, support till lokala webbredaktörer, kontaktperson Postkodlotteriet
08-508 866 71
gabrielle@fub.se


Rebecka Hartshorne
[Föräldraledig]
Gruppchef organisationsstöd. Föreningsutvecklare & kommunikatör.
08-508 866 54
rebecka.hartshorne@fub.se


Julia Henriksson
[Föräldraledig]
Förbundsjurist. Intressepolitiskt påverkansarbete. Stöd till rättsombuden och medlemsrådgivarna.
08-508 866 53
julia.henriksson@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.

Emelie Mynde, förbundsjurist Riksförbundet FUB.
Emelie Mynde
Förbundsjurist. Intressepolitiskt påverkansarbete. Stöd till rättsombuden och medlemsrådgivarna.

073-515 56 26
emelie.mynde@fub.se

Anne Malm administratör Fotograf: Linnea Bengtsson
Anne Malm
Administratör/sekreterare. Medlemsregister, ekonomirutiner m.m.
08-508 866 59
anne.malm@fub.se


Marcus Nilsson
Föreningsutvecklare och samordnare för Ung i FUB.
08-508 866 65
marcus.nilsson@fub.se


Pia Sandberg

Konferensadministration/projektledare, insamling, 1956 Klubben (FUB:s företagsvänner).
08-508 866 41
pia.sandberg@fub.se


Victoria Sjöström
Kommunikatör. Inre Ringens och FUB:s webbplatser. Sociala medier. Press.
08-508 866 38
victoria.sjostrom@fub.se


Frida Sundin

Medlemsadministratör, växeltelefonist. Nya Vänner i Unik. Beställningar informationsmaterial.
08-508 866 87
frida.sundin@fub.se

Presskommunikatör Mimmi Thor - Fotograf Linnea Bengtsson
Mimmi Thor

Presskommunikatör
08-508 866 68
mimmi.thor@fub.se


Judith Timoney
Ombudsman. Intressepolitiskt påverkansarbete inom området arbete-och sysselsättning. Samordnare Inre Ringen Sverige. Sakkunnig fosterdiagnostik.
08-508 866 23
judith.timoney@fub.se 

Robert Öberg ombudsman Fotograf: Linnea Bengtsson
Robert Öberg
Ombudsman. Intressepolitiskt påverkansarbete inom skola och utbildning. Handlägger FUB:s projekt – Arvsfondsprojekt och övriga.
08-508 866 60
robert.oberg@fub.se

Projektmedarbetare

Kia Mundebo, projektledare för Mötas och Må bra

Kia Mundebo
Projektledare och sakkunnig IF och äldrefrågor i projektet Mötas och må bra.
0702-58 48 29
kia.mundebo@fub.se

Elhiin Wieselblad, kommunikatör och projektkoordinator för Mötas och Må bra

Elhiin Wieselblad
Projektkoordinator och kommunikatör i projektet Mötas och må bra.
0735-112 484
elhiin.wieselblad@fub.se