Riksförbundet FUB:s kansli

Telefonnummer: 08-508 866 00
Vi svarar i växeln vardagar klockan 9.15-12.00.

Mejladress: fub@fub.se

Besöksadress: Industrivägen 7, 171 48 Solna (Klicka för karta)

Postadress: Box 1181, 171 23 Solna

Förbundssekreterare Christina Heilborn Foto: Charlotte Rückl
Christina Heilborn
Förbundssekreterare
08-508 866 61
christina.heilborn@fub.se

Nina Alander förbundsjurist Fotograf: Linnea Bengtsson
Nina Alander

Förbundsjurist. Intressepolitiskt påverkansarbete inom områdena hälsa och vård. Stöd till rättsombuden och medlemsrådgivarna.
08-508 866 28. Telefontid: måndagar, onsdagar och fredagar 13:30-16:00
nina.alander@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.

intressepolitisk samordnare Riksförbundet FUB Eva Borgström 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Eva Borgström

Intressepolitisk samordnare. Ombudsman. Intressepolitiskt påverkansarbete inom områdena daglig verksamhet och medlemmarnas ekonomi.
08-508 866 31
eva.borgstrom@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.

redaktör för Riksförbundet FUB:s tidning Unik Magnus Carlstedt 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Magnus Carlstedt
Redaktör för FUB:s medlemstidning Unik
08-508 866 55
magnus.carlstedt@fub.se

Attila Fabian organisationsstödjare FUB Fotograf: Linnea Bengtsson
Attila Fabian
Föreningsutvecklare. Stöd till FUB:s lokalföreningar och länsförbund. Internationellt arbete.
08-508 866 58
attila.fabian@fub.se

teknikansvarig Riksförbundet FUB Robert Gardsäter 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Robert Gardsäter

Intranät, teknisk utrustning
08-508 866 34
robert.gardsater@fub.se

kommunikatör och organisationsstödjare Rebecka Zackrisson 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Rebecka Hartshorne
Föreningsutvecklare/kommunikatör. Kontaktperson Postkodlotteriet. Projektledare Almedalen.
08-508 866 54
rebecka.hartshorne@fub.se

förbundsjurist Riksförbundet FUB Julia Henriksson 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Julia Henriksson

Förbundsjurist. Intressepolitiskt påverkansarbete. Stöd till rättsombuden och medlemsrådgivarna.
08-508 866 53
julia.henriksson@fub.se

För enskild rådgivning kontakta medlemsrådgivare eller rättsombud.

Unik försäkring ansvarig Per Liljeroos 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Per Liljeroos
Ansvarig Unik Försäkring och Kunskap och kompetens.
010-490 09 91
per.liljeroos@fub.se

 

Anne Malm administratör Fotograf: Linnea Bengtsson
Anne Malm
Administratör/sekreterare. Medlemsregister, ekonomirutiner mm
08-508 866 59
anne.malm@fub.se

kurs- och konferensadministratör Riksförbundet FUB Pia Sandberg 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Pia Sandberg

Konferensadministration/projektledare, 1956 Klubben (FUB:s företagsvänner)
08-508 866 41
pia.sandberg@fub.se

kommunikatör Victoria Sjöström 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Victoria Sjöström
Kommunikatör. Inre Ringens och FUB:s webbplatser. Sociala medier. Press.
08-508 866 38
victoria.sjostrom@fub.se

administratör Gabriella Stockman 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Gabriella Stockman
Kontorsadministration, växeltelefonist. Nya Vänner i Unik. Beställningar informationsmaterial.
08-508 866 87
gabriella.stockman@fub.se

handläggare Inre Ringen Sverige Riksförbundet FUB Judith Timoney 2018 Fotograf: Linnea Bengtsson
Judith Timoney
Ombudsman. Intressepolitiskt påverkansarbete inom området arbete-och sysselsättning. Samordnare Inre Ringen Sverige. Sakkunnig fosterdiagnostik.
08-508 866 23
judith.timoney@fub.se 

Robert Öberg ombudsman Fotograf: Linnea Bengtsson
Robert Öberg
Ombudsman. Intressepolitiskt påverkansarbete inom skola och utbildning. Handlägger Arvsfondsprojekt.
08-508 866 60
robert.oberg@fub.se

 

Projektmedarbetare

Elin Bonnier projektledare Volymen på Max! Fotograf: Linnea Bengtsson

Elin Bonnier
Projektledare ”Volymen på max – deltagande, engagemang och organisering i en ny tid!” (Postkodlotteriets specialprojekt)
070-732 68 26
elin.bonnier@fub.se

Kelly Werner
Projektmedarbetare ”Volymen på max – deltagande, engagemang och organisering i en ny tid!” (Postkodlotteriets specialprojekt)
070-458 45 51
kelly.werner@fub.se

Marcus Nilsson
Projektmedarbetare ”Volymen på max – deltagande, engagemang och organisering i en ny tid!” (Postkodlotteriets specialprojekt)
070-458 43 85
marcus.nilsson@fub.se

 

FUB:s forskningsstiftelse ALA

Camilla Bäckström, handläggare för Stiftelsen ALA
Camilla Bäckström
Handläggare, Stiftelsen ALA
mejl: camilla.backstrom@ala.fub.se
telefon: 070-508 91 31

 

Riksförbundet FUB:s styrelse hittar du här.

Senast uppdaterad:
torsdag 4 juni 2020
Nyhet från www.fub.se
Nyhet från www.fub.se
Nyhet från www.fub.se
hehejNyhet från www.fub.se