Hoppa till innehåll

Lista över rättsombud

Rättsombud är ideellt arbetande FUB-medlemmar som vill hjälpa andra medlemmar. De ställer upp i mån av tid och ger framförallt hjälp till självhjälp. Det kostar ingenting att få stöd av ett rättsombud utan det ingår i medlemsavgiften.

ÖVRE NORRLAND

Abbas Haghjo, Umeå
090-44369
abbas.haghjo@umea.fub.se
(FUB Umeå)

NEDRE NORRLAND

Anna-Carin Hammarberg, Krokom
0703-69 43 23
anna-carin@corema.biz
(FUB Östersund)

Magnus Munther, Timrå
0705-808182
magnusmunther1@gmail.com
(FUB Timrå)

Susanne Sandström, Järpen
073-093 46 76
susanne.sandstrom@fub.se
(FUB Åre)

NORRA SVEALAND

Rättsombud saknas

VÄSTRA SVEALAND

Åke Berg, Karlskoga
070-3256698
0586-10007
ake.berg2020@gmail.com
(FUB Filipstad/ Storfors)

Björn Gustafsson, Lima
070-717 18 22
bjorn.gustafsson@vasterdalarna.fub.se
(FUB Västerdalarna)

Margareta Hallner, Västerås
margareta.hallner@fub.se
(FUB Västerås)

Marie Hjalmarsson, Skultuna
0733-442487
marie.hjalmarsson@fub.se
(FUB Västerås)

ÖSTRA SVEALAND

Rättsombud saknas

VÄSTRA GÖTALAND

Lennart Hamnelid, Nol
070-842 37 33
lennart.hamnelid@gmail.com
(FUB Ale)

Stefan Römer, Floda
0761-723252
stefan.romer@gmail.com
(FUB Lerum)

ÖSTRA GÖTALAND

Hans Blomgren, Kalmar
070-366 06 91
hans.blomgren@kalmarbygden.fub.se
(FUB Kalmarbygden)

Kennerth Björn, Braås
0702-33 87 32
kennerth.bjorn@fub.se
(FUB Växjö)

Elin Grentzelius, Tjällmo
070-634 38 35
elin.grentzelius@motala.fub.se
(FUB Motala)

Elisabeth Ingvarsson, Söderköping
070-867 61 85
elisabeth.ingvarsson@fub.se
(FUB Söderköping-Valdemarsvik & Länsförbundet Östergötland)

Kristina Jomni, Motala
073-744 40 82
kristina.jomni@ostergotlandslan.fub.se
(FUB Motala & Länsförbundet Östergötland)

Maria Larsson, Mjölby
070-399 84 78
maria.larsson@mjolby.fub.se 
(FUB Mjölby & Länsförbundet Östergötland)

Göran Stridsberg, Ålem
0499-24104
070-2571178
goran.stridsberg@telia.com
(FUB Kalmarbygden)

SÖDRA GÖTALAND

Tomas Gotthardsson, Karlskrona
0733-107820
tomas.gotthardsson@ostrablekinge.fub.se
(FUB Östra Blekinge)

Annette Svensson, Listerby
0704-004889
annette31224@live.se
(FUB Östra Blekinge)