Hoppa till innehåll

Bli medlem i FUB Trelleborg

Publicerad:

Sedan januari månad har vi blivit 5 nya medlemmar – men vi vill gärna bli ännu fler. Ju fler vi är desto roligare.

FUB Trelleborg erbjuder med hjälp av ideella krafter aktiva och meningsfulla fritidsaktiviteter för personer inom LSS (Lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade). Vi riktar oss främst till de som är medlemmar i vår förening – men i mån av plats kan även andra få delta i våra aktiviteter.

Bli medlem i FUB!

Alla som vill stötta FUB:s arbete för mänskliga rättigheter – välkommen!

Vem kan bli medlem?
Alla är varmt välkomna att bli medlem i FUB! Vi har ingen åldersgräns. Som medlem i FUB får du delta på de aktiviteter som din lokalförening ordnar. Du kan också engagera dig i din lokalförening. Genom ditt medlemskap stöttar du Riksförbundet FUB:s arbete för mänskliga rättigheter.

Vad kostar det?
För 300 kronor per år blir du en del av något mycket viktigt! Om någon i din familj vill bli medlem kostar det bara 60 kronor per år.

Personer som blir nya medlemmar någon gång mellan oktober-december betalar en medlemsavgift som även gäller för nästkommande år. Exempelvis, blir du ny medlem mellan oktober-december i år, så gäller ditt betalda medlemskap även under 2025.

Bli medlem i FUB! – FUB