Hoppa till innehåll

Framtidskonferens 12-14 maj (Nu fler platser!)

Publicerad:

Många har hört av sig och meddelat att de vill åka fler från sin lokalförening/länsförbund. Nu har vi utökat platserna. Det betyder att ni kan åka fler från samma förening/förbund. Sista anmälan 8 mars.

FUB håller för första gången en Framtidskonferens!

Vad händer i omvärlden och vad ser vi i framtiden? På Framtidskonferensen blir det inspiration och kunskap för vårt arbete i FUB. Vi bjuder in till inspirerande föreläsningar, hemliga gäster, underhållning och trevligt umgänge med både nya och gamla vänner – nu när vi äntligen kan träffas på riktigt!

Samtliga lokalföreningar och länsförbund inom FUB är välkomna.

Anmälan er till Framtidskonferensen här.

Start: 12 maj 2023 klockan 20.00. Vi startar konferensen med mingel och snittar på fredag kväll.

Slut: 14 maj 2023 klockan 13.00. Vi avslutar konferensen med lunch på söndagen.

Plats: Clarion Hotel Stockholm, Tunnelbana Skanstull.

Pris: 3 500 kr

Sista anmälningsdag: 8 mars 2023

Anmälan för deltagarna görs av lokalföreningen eller länsförbundet vid samma anmälningstillfälle. Tryck på ”Lägg till fler deltagare” i formuläret. Observera att ni kan använda lokalföreningens namn om ni vid tillfället inte vet vem i styrelsen som kommer att åka.

Begränsat antal platser. Anmälan är bindande.

Bidrag från Delaktighetsfonden: Deltagarna med IF som kan ansöka om pengar från Delaktighetsfonden. Klicka på Läs mer eller inbjudan för mer information.

Här hittar ni inbjudan, klicka på bilagor.